Aktuality

Odhalení sochy před školou Zeyerova
10.09.2018

Dílo předního představitele výtvarného života v Olomouci, akademického sochaře Vladimíra Navrátila, se vrací na své původní místo. Restaurované bronzové sousoší s názvem „Aby všechny děti světa“ po desítkách let znovu zdobí prostranství před Základní školou Zeyerova.

V minulosti bylo...

Foto strom
10.09.2018

Dvaašedesát vzrostlých stromů a 466 keřů, nový a upravený trávník. V Olomouci brzy přibude více než hektarová plocha parkové zeleně. V těchto dnech už začíná malý park vyrůstat v těsném sousedství pískovny Hamrys na pomezí Nových Sadů a Slavonína.

„Na počátku projektu byly podněty od...

Divadlo
18.08.2018

Prázdninové práce v Moravském divadle už vyhlížejí cílovou rovinku, od září budou mít herci a technici na jevišti nové propadlo a diváci v první řadě více místa pro nohy.

Nedávný kontrolní den umožnil vedení města seznámit se s postupem prací. „Přesvědčili jsme se o tom, že termín...

Vizualizace parkovacího domu
18.08.2018

Myšlenku spojit výstavbu třetí etapy tramvajové trati na Nové Sady s vybudováním přestupního terminálu a velkého parkovacího domu projednala a schválila Rada města Olomouce. Dům, který by měl celkovou kapacitu 231 parkovacích míst, by sloužil návštěvníkům Olomouce, kteří by po zaparkování...

Opravy tramvajových kolejí na ulici Brněnská
10.08.2018

V Olomouci aktuálně probíhají náročné investice do tramvajové tratě na ulici Brněnská, kde jste absolvoval i kontrolní den. Jak práce pokračují?

Troufám si říci, že dobře. Mou prioritou vždy bylo ty investice, které může město ovlivnit, sladit tak, aby měly co nejmenší dopad na občany....

Stránky